Ile waży kuchenka gazowa?

Niezależnie od tego, czy kupujesz nową kuchenkę do swojej kuchni, czy jesteś po prostu ciekawy jej wagi, odpowiedź zależy od wielu czynników. Materiał, z którego wykonano kuchenkę, liczba palników i to, czy jest ona wyposażona w piekarnik, to czynniki wpływające na ostateczną wagę. Z reguły kuchenki gazowe ważą od 100 do 250 funtów. W przypadku większych modeli waga będzie większa. Waga pieca 6-palnikowego będzie ważyć 200 do 325 funtów.

Piece gazowe jednopalnikowe są najlżejszymi piecami kuchennymi dostępnymi. Większość z nich jest zasilana gazem i waży około pięciu do piętnastu funtów. Dwupalnikowe kuchenki gazowe są bardziej powszechne w małych kuchniach, a nawet mogą być zasilane energią elektryczną. Ci z głównym zakresem gotowania mogą chcieć wybrać kuchenkę z podwójnym palnikiem. Ich waga to średnio siedem do ośmiu kilogramów. Są one doskonałą opcją dla małej kuchni, ale ważą więcej niż kuchenka jednopalnikowa.

Kuchenki gazowe są również cięższe niż kuchenki elektryczne. 40-calowy model zabytkowy może ważyć więcej niż 500 funtów, ale większość nowoczesnych modeli waży mniej niż 150 funtów. Elektryczne zakresy i piekarniki ścienne mogą ważyć gdziekolwiek od 80 do dwustu funtów. 30-calowy gazowy piekarnik ścienny może ważyć gdziekolwiek od 77 do 220 funtów. Waga zakresu piekarnika zależy od typu, ale waga jest zwykle znacznie niższa niż kuchenka gazowa.

Kuchenka gazowa może się znacznie różnić wagą, ale jest to powszechne błędne przekonanie, które większość ludzi przeocza. Waga kuchenki jednopalnikowej, na przykład, może ważyć do 500 funtów. Powszechne jest również to, że piecyki komercyjne są cięższe, ważą nawet dwieście lub trzysta funtów. Waga kuchenki gazowej zależy od wielkości i materiału, z którego jest wykonana, oraz od tego, czy jest to jednostka samodzielna.

Kuchenka gazowa jest doskonałą opcją dla małej kuchni, lub jeśli chcesz mieć przenośną kuchenkę. Największą wadą piecyków gazowych jest to, że są nieporęczne i wymagają dwóch osób, aby je przenieść. Idealnie, trzecia osoba jest również przydatna. Podczas gdy kuchenki gazowe powinny być przenoszone na bokach, kuchenki ze szklanym blatem powinny być transportowane na stojąco. Ze względów bezpieczeństwa, kuchenka gazowa musi być przenoszona na boku.

Standardowy zakres gotowania waży około 100 funtów, a cztero- lub pięciopalnikowa kuchenka gazowa będzie ważyć wszędzie od dwustu do dwustu funtów. Elektryczna płyta kuchenna, z drugiej strony, używa cewek elektrycznych, aby zapewnić temperaturę potrzebną do gotowania. Cewki te przewodzą prąd, gdy kuchenka jest podłączona do prądu i są wykonane tak, aby utrzymać ciężar patelni. Kuchenka z większą ilością palników będzie zazwyczaj cięższa i droższa.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane