Czy można prasować zimnym żelazkiem?

Czy naprawdę można prasować zimnym? Na szczęście odpowiedź brzmi: tak. Jest jednak kilka rzeczy, które musisz wiedzieć przed podjęciem takiej próby. Po pierwsze, musisz wiedzieć, jaki rodzaj tkaniny prasujesz. Wiele tkanin ma różne wymagania dotyczące prasowania. Jeśli prasujesz t-shirt, zacznij od niskiej temperatury. W ten sposób nie przeprasujesz koszulki i nie uszkodzisz tkaniny. Nie przegrzewaj też koszuli lub bluzki – może to sprawić, że tkanina będzie wyglądać na suchą i pomarszczoną.

Sprawdź ustawienia ciepła żelazka. Niektóre żelazka są oznaczone jako „gorące” lub „zimne”. Użyj tego, które jest wymienione zgodnie z tkaniną, którą prasujesz. Wysoka temperatura jest dobra dla bawełny, ale dla materiałów syntetycznych wysoka temperatura może stopić tkaninę. Nie pozwól, aby żelazko spoczywało bezpośrednio na tkaninie, ponieważ może to spowodować jej przegrzanie i uszkodzenie. Należy również zachować ostrożność podczas prasowania tkaniny, ponieważ może to spowodować zapalenie się tkaniny.

Po określeniu, jaki rodzaj tkaniny prasujesz, możesz zacząć prasować. Po pierwsze, sprawdź etykietę na ubraniu. Szukaj symbolu bezpiecznego dla żelazka. Czasami te symbole są ukryte. Jeśli nie możesz znaleźć metki, sprawdź instrukcję obsługi. Większość żelazek ma ustawienia dla acetatu, rayonu i poliestru. Pamiętaj, aby używać deski do prasowania, która pochłania wilgoć i ciepło. Upewnij się, że kawałek leży płasko i bez zmarszczek na desce do prasowania.

Inną ważną rzeczą, aby wiedzieć o temperaturze prasowania jest sprawdzenie etykiety na tkaninie. Niektóre tkaniny potrzebują wyższych temperatur żelaza niż inne. Dlatego lepiej najpierw zacząć prasowanie od niskiej temperatury. Pamiętaj, że wyższe temperatury mogą stopić delikatne tkaniny. Dlatego zanim zaczniesz prasować, upewnij się, że sprawdzisz etykietę. Dzięki temu nie będziesz tracić czasu na prasowanie zbyt ciepłego ubrania!

Słowo „zimne żelazko” pojawiło się podczas rewolucji przemysłowej. W rzeczywistości po raz pierwszy użyto go, gdy statki wszystkie miały silniki opalane węglem. W końcu statki przestały zasilać ogień, co spowodowało schłodzenie żelaznego silnika. W końcu stał się on zimny. Termin ten stał się wszechobecny, a to doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy! Należy tylko pamiętać, że prasowanie na gorąco może spowodować nieodwracalne uszkodzenia odzieży.

Tak samo jest w przypadku koszul. Po wyprasowaniu koszuli, należy poświęcić czas na wygładzenie wszelkich zmarszczek. Następnie wyprasuj szyję i ramiona, a także przód i tył głównego korpusu. Pamiętaj, aby mankiety i kołnierzyki prasować oddzielnie od reszty ubrania. Po zakończeniu pracy powieś koszulę do wyschnięcia. Dzięki temu unikniesz jej pomarszczenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane