Czego nie można prasować żelazkiem?

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z poradnikcodziennosci.pl

Podczas gdy żelazko stało się podstawą w wielu gospodarstwach domowych, nie jest to jedyny element odzieży, którego nie można prasować. Millenialsi są znani z wyrzucania tradycyjnych przedmiotów gospodarstwa domowego, w tym żelazek, ale żelazko pozostało zszywką. Millenialsi znajdują bardziej przystępne metody prasowania, takie jak spray do usuwania zmarszczek i produkty wielozadaniowe. Istnieją nawet produkty, które pozwalają konsumentom „Febreze iron”, co wiąże się z uruchomieniem odzieży przez krótki cykl suszenia.

Zależnie od tkaniny, średnie ustawienie żelaza między 110 a 150 stopni może pracować dla większości tkanin. Jednak niektóre tkaniny nie tolerują wysokich temperatur, takich jak poliester i nylon. Wełnę i jedwab należy prasować wilgotną szmatką. Podczas prasowania tkanin łatwopalnych warto używać deski do prasowania o właściwościach pochłaniających ciepło. Unikaj również stosowania pary, która może rozluźnić włókna i uszkodzić delikatne tkaniny.

Jeśli jesteś początkujący, możesz uznać ten proces za mylący i frustrujący. Zanim zaczniesz prasować, pamiętaj, aby posortować swoje ubrania. Koszule, spodnie, sukienki i spódnice wymagają różnych metod. Ponadto prasowanie niewłaściwego rodzaju tkaniny może ją uszkodzić i poparzyć. Użyj odpowiednich technik i materiałów do prasowania, aby zapewnić sobie rześkie, pozbawione zmarszczek ubranie za każdym razem.

Jeśli szukasz wysokiej klasy sukienki okolicznościowej, koronka jest świetnym wyborem. Koronka jest łatwa do wyprasowania. Pamiętaj tylko, aby przed prasowaniem dokładnie zwilżyć tkaninę i położyć ją gładką stroną do góry. Aby uniknąć bezpośredniego działania ciepła, możesz również umieścić na koronce bawełniane ubranie. Wreszcie, len jest idealnym materiałem na lato. Jest to idealna tkanina do noszenia w upale i nie onieśmiela nikogo.

Guziki na koszulach są częstym winowajcą poparzeń. To dlatego, że przyciski są zbyt delikatne, aby wytrzymać wysokie temperatury żelaza. Użycie wysokiego żelaza może spowodować pęknięcie lub rozwinięcie się śladów spalenia. To nie tylko sprawi, że guzik będzie nierozpoznawalny, ale także zrujnuje ogólny wygląd koszuli. Wybierając koszulę, będziesz chciał wziąć pod uwagę położenie guzików, ponieważ nie są one przeznaczone do prasowania w wysokich temperaturach.

Parownica jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli nie masz deski do prasowania. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją producenta, jak go używać. Parownice działają szybko i sprawnie, ale nie są najlepszym wyborem dla idealnych zagnieceń. Jeśli nie masz deski do prasowania, możesz zamiast niej użyć grubego ręcznika lub białego wełnianego koca. I pamiętaj, że nie jest konieczne używanie deski do prasowania, jeśli prasujesz tylko małe rzeczy, takie jak koszule.

Kiedy skończysz z prasowaniem, odwróć sukienkę i pozwól jej ostygnąć przed odwróceniem jej na drugą stronę. Możesz również użyć wody, aby zwilżyć ściereczkę do prasowania i usunąć zmarszczki z tkaniny. Przed rozpoczęciem prasowania zawsze sprawdź metkę pielęgnacyjną. Następnie upewnij się, że stosujesz odpowiednie ustawienia dla danego ubrania. Podczas prasowania należy wykonywać ruchy w górę i nie pozostawać zbyt długo w jednym miejscu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane