Ile Watt ma dobry odkurzacz?

Wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy z tego, czym są waty i na co się to przekłada przy zakupie odkurzacza. Waty są użytecznym wskaźnikiem zużycia energii elektrycznej, ale niekoniecznie oznaczają wiele, jeśli chodzi o rzeczywistą moc czyszczenia. Co więcej, liczba ta nie musi odpowiadać rodzajowi podłogi, do której przeznaczony jest odkurzacz. Wiele odkurzaczy zużywa około 100 watów energii elektrycznej, co jest bliskie maksymalnej wartości, jaką może obsłużyć większość domowych wyłączników. Jeśli nie jesteś pewien, możesz użyć woltomierza, aby określić rzeczywistą moc odkurzacza, ale nie zawsze jest to wskazane ze względów bezpieczeństwa. Moc odkurzacza można łatwo obliczyć, mnożąc ją przez 1000, aby uzyskać szacunkowe zużycie energii w ciągu roku. Następnie można go podzielić przez liczbę godzin i dni, w których działa.

Przepływ powietrza odkurzacza jest ważną miarą jego mocy. Należy pamiętać, że przepływ powietrza jest ważniejszy niż moc ssania. Ta liczba jest często określana jako CFM. CFM to ilość powietrza, którą odkurzacz może usunąć z powierzchni. Ta moc jest powodem, dla którego wiele odkurzaczy jest wykonanych z wieloma filtrami, co może być dobrą rzeczą. Odkurzacz z wyższym przepływem powietrza niż jeden z mniejszą mocą ssania jest idealny dla tych z trudnymi powierzchniami.

Efektywność energetyczna to kolejna ważna uwaga. Wiele osób martwi się o swoje rachunki za media. Ale w rzeczywistości, ilość energii, którą wykorzystuje próżnia, zależy od rodzaju czyszczenia, które wykonuje. Im więcej mocy wykorzystuje odkurzacz, tym więcej energii zużyje. Odkurzacz, który zużywa mniej niż 800 watów może zaoszczędzić znaczną ilość energii w ciągu kilku lat. Podejmując świadomą decyzję o zakupie próżni, która jest energooszczędna, zaoszczędzisz pieniądze i środowisko.

Waty powietrza są standardowym pomiarem mocy ssania i są używane przez centralnych producentów próżni. Są one mierzone za pomocą prostego równania: przepływ powietrza x podciśnienie x cale podniesionej wody. To równanie równa się 0,9983 watów. Następnie, gdy szukasz odkurzacza, możesz rozważyć, czy podnoszenie wody jest odpowiednie. Jeśli potrzebujesz więcej mocy, powinieneś kupić filtr hepa.

Podejmując decyzję, który odkurzacz kupić, ważne jest, aby zrozumieć, jak watowanie porównuje się do mocy ssania. Chociaż większa moc jest większa, nie zawsze jest lepsza. 1000-watowy odkurzacz zużywa jeden kilowat energii elektrycznej w ciągu godziny. Tak więc nie daj się zwieść szumowi i mocy. Raczej porównać różne odkurzacze, aby uzyskać najlepszą ofertę dla swoich pieniędzy.

Ilość energii zużywanej przez odkurzacz zależy od tego, jaki rodzaj podłogi czyści. Typowe odkurzacze domowe używają wszędzie od 500 do trzech tysięcy watów. Jeden z najbardziej popularnych modeli zużywa 1400 watów. Należy pamiętać, że rzeczywiste zużycie energii przez odkurzacz zależy od rodzaju czyszczonych powierzchni i częstotliwości jego używania. Należy również pamiętać, że niektóre modele konwertują na wyższe waty, aby uzyskać większą moc.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane