Płyta gazowa bez płomieni

Modele gazowe mają ostatnio ulepszoną stylistykę i wydajność palników, w tym nowe modele z czarnego szkła, które posiadają żeliwne wsporniki patelni, które można myć w zmywarce. Wiele modeli gazowych posiada również automatyczny zapłon i pierścień o mocy 2,6 kW, co pozwala na elastyczne gotowanie. Indukcja również poprawiła swoje ceny w ostatnich latach, a nowe modele mają nowoczesną, łatwą do czyszczenia powierzchnię indukcyjną i sterowanie dotykowe. Wiele z nich posiada również regulowane strefy flexi do użytku z większymi patelniami.

Dla dodatkowej elastyczności, rozważ czteropalnikową płytę gazową, taką jak Neff T27DS59N0. Płyta gazowa Neff ma blat ze stali nierdzewnej i dużą powierzchnię roboczą nad palnikami. Chociaż płyty gazowe mają wyższą cenę, mogą służyć przez lata i są bardziej energooszczędne niż indukcja. Jednak przy wyborze należy wziąć pod uwagę wielkość kuchni.

Płyty grzewcze ze stali nierdzewnej z czarnym wykończeniem są eleganckie i nowoczesne. Ich podstawki pod garnki ze stali nierdzewnej uzupełniają ich eleganckie, czarne wykończenie i posiadają powłokę PerfectClean, która ułatwia utrzymanie ich w czystości. Dla uzyskania bardziej klasycznego wyglądu można znaleźć podobną płytę z czarną emalią z drugiej strony. Będziesz jednak potrzebował stolarza lub technika gazowego, aby zainstalować wbudowane płyty.

Możesz również rozważyć zakup nowej płyty gazowej, która nie ma płomieni. Są one idealne dla osób, które obawiają się otwartego płomienia lub gazu ziemnego, lub dla osób z ograniczeniami budżetowymi. Dla mniejszych kuchni, mini piec opalany drewnem może być opcją. Podczas zakupów nowego pieca, rozważ poproszenie licencjonowanego technika urządzeń, aby dać ci szacunek za darmo.

Przy zakupie płyty gazowej, upewnij się, że sprawdzisz palniki i zapewnisz, że są czyste. Od czasu do czasu może zdarzyć się wyciek, który będzie wymagał założenia pokrywki na garnku i odczekania aż ostygnie przed ponownym włączeniem kuchenki. Możesz również poszukać płyty gazowej wykorzystującej zapłon elektryczny, który działa poprzez generowanie iskier elektrycznych. Płyta gazowa z płomieniami ma droższe funkcje, ale zdecydowanie jest warta inwestycji.

Płyta gazowa bez płomieni powinna być w stanie zapewnić ciepło, którego potrzebujesz do różnych zadań. Większość modeli ma cztery pierścienie z różnymi ustawieniami mocy i są one dobrze przystosowane do gotowania szerokiej gamy żywności. Pokrętła są łatwe w użyciu i mają pozytywne działanie. Cała płyta jest łatwa w sterowaniu i można ją łatwo obsługiwać jedną ręką. W przeważającej części, ma cztery strefy, aby pomieścić większość scenariuszy gotowania.

Najpopularniejsza płyta indukcyjna, płyta indukcyjna Smeg, pochodzi z funkcją PowerBoost, która przyspiesza proces gotowania. Funkcja power boost zagotuje dwa litry wody o 50% szybciej niż w przypadku konwencjonalnej płyty. Wyposażona jest również w elementy sterujące TouchSlide, które natychmiast reagują na zmiany temperatury. To urządzenie jest również dostępne w najniższej cenie podanej w naszym przewodniku. Wszystkie wymienione wyżej płyty gazowe mają świetne recenzje.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane