Na co zwrócić uwagę wybierając płytę gazową

Kiedy szukasz kupić nową płytę gazową, trzeba będzie rozważyć, co jest ważne w kuchni. Będziesz musiał sprawdzić wymiary płyty przed jej zakupem, ponieważ będzie ona potrzebowała wystarczająco dużo miejsca do gotowania. Standardowa szerokość płyty gazowej wynosi 60 cm, ale można uzyskać szersze modele do 90 cm, aby uzyskać więcej miejsca do gotowania. Ponadto, trzeba będzie sprawdzić rozmiar wentylatora wyciągowego, aby upewnić się, że jest wystarczający do wentylacji oparów z płyty.

Gazowa płyta grzewcza nie zawsze jest najbardziej wydajna energetycznie, więc upewnij się, że ma funkcję kontroli płomienia. Możesz potrzebować go do gotowania steku lub jajecznicy. Płyty gazowe zazwyczaj posiadają automatyczny system zapłonu, ale modele budżetowe mogą mieć ręczny przycisk. Większość płyt gazowych ma cztery lub sześć palników, których wielkość można regulować. Niektóre płyty gazowe są łatwe do czyszczenia, a niektóre można myć w zmywarce.

Liczba palników i rozmiar są ważne, podobnie jak rodzaj wykończenia. Większość płyt gazowych pochodzi z hartowanego szkła lub stali nierdzewnej drzwi. Wiele również pochodzi z różnych opcji dla wykończeń, w tym czarnego szkła hartowanego i stali nierdzewnej. Dodatkowo, płyty gazowe mogą być wyposażone w technologię FlameSelect, która pozwala na precyzyjne kontrolowanie płomienia, zwiększając tym samym komfort gotowania. Niezależnie od tego, ile palników chcesz, ważne jest, aby rozważyć swoje potrzeby przy wyborze płyty gazowej.

Stal nierdzewna i powierzchnie pokryte emalią są łatwiejsze do czyszczenia, ale odporna na odciski palców stal nierdzewna jest lepsza do kuchni. Jednak szklane powierzchnie mogą pokazywać smugi i wymagają środka do czyszczenia ceramiki, aby je usunąć. Większość powierzchni gazowych płyt kuchennych można czyścić za pomocą ściereczki z mikrofibry i ciepłej wody z mydłem. Należy unikać stosowania ostrych chemicznych środków czyszczących na gałkach i szklanych powierzchniach, ponieważ mogą one blaknąć.

Jeśli masz rozrusznik serca, upewnij się, że sprawdzisz zgodność płyt indukcyjnych i ceramicznych. Nie są one tak kompatybilne z płytami indukcyjnymi, więc musisz upewnić się, że Twoje naczynia mają odpowiednią dla nich powierzchnię indukcyjną lub ceramiczną. Ponadto sprawdź sposób instalacji, ponieważ niektóre płyty indukcyjne wymagają zewnętrznego zasilania elektrycznego, więc najlepiej skonsultować się z profesjonalistą przed zakupem jednego.

Płyty indukcyjne i gazowe zarówno pozwalają kontrolować ciepło bardziej precyzyjnie niż płyty elektryczne. Ta ostatnia jest przydatna, jeśli chcesz gotować z niską temperaturą, a wersja gazowa jest bardziej kontrolowana. Zarówno płyty gazowe, jak i elektryczne można kupić z palnikiem do woka i płytą grzewczą. Są one również lepiej przystosowane do gotowania w wysokiej jakości. Płyta gazowa pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, ale płyty indukcyjne są wygodniejsze dla nowoczesnej kuchni.

Powinieneś również rozważyć rodzaj blatu. Niektóre płyty gazowe mają szklane blaty, ale są one na ogół łatwiejsze do czyszczenia i utrzymania niż zwykłe ze stali nierdzewnej. Jednak płyty ze szklanym blatem mogą zwiększyć koszt kuchenki. Szklane blaty powinny być odporne na zarysowania i nie powinny się łamać. Sprawdź również znak ISI. Jest to agencja rządu indyjskiego, która przyznaje certyfikaty produktom, w tym piecom.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane