Jak usunąć kamień z żelazka – domowe sposoby

Jeśli zauważysz, że Twoje żelazko pozostawia smugi i rdzawe plamy na ubraniach, to prawdopodobnie masz brudny zbiornik wodny. Możesz go wyczyścić używając wody destylowanej i octu. Aby to zrobić, włącz żelazko na najwyższe ustawienie pary, usuń ubrania, które mogą być przyklejone do stopy i umieść żelazko na ręczniku. Pozostaw go na parze przez około dziesięć minut, a następnie usuń ręcznik i wytrzyj żelazko do czysta.

Jeśli Twoje żelazko ma powłokę nieprzywierającą, możesz usunąć wszelkie pozostałości na nim, czyszcząc je łagodnym detergentem. Wymieszaj jedną część detergentu z ćwierć szklanki wody, a następnie przetrzyj mieszanką płytę żelazka. Upewnij się, że soda oczyszczona nie dostanie się do otworów parowych. Następnie spłucz płytę czystą wodą. Aby usunąć wszelkie pozostałości octu, można również namoczyć stary kawałek tkaniny w białym occie, a następnie uruchomić gorące żelazko nad tkaniną, aby go wyczyścić.

Jeśli szukasz, aby usunąć ślady spalania z żelaznej płyty, możesz również spróbować użyć mieszaniny pasty do zębów. Kilka kropli pasty do zębów na miękkiej szmatce lub szczoteczce do zębów może usunąć pozostałości. Upewnij się, że robisz to na zewnątrz i na otwartej przestrzeni, ponieważ aceton może być niebezpieczny, jeśli dostanie się na skórę. Upewnij się, że wytrzeć pastę do zębów z płyty żelaza z czystą szmatką po tym, i nosić odzież ochronną, aby chronić się przed oparami chemicznymi.

Jeśli szukasz domu remedium, aby usunąć skalę z żelaza, można zrobić pastę z sody oczyszczonej i octu. Wystarczy nałożyć pastę na płytę żelazka za pomocą ściereczki z mikrofibry. Aby uzyskać dodatkowe wyniki, użyj wody destylowanej, ponieważ twarda woda może zarysować powierzchnię żelaza. Jeśli masz twardą wodę, powinieneś użyć wody destylowanej, ponieważ nie jest ona kwaśna.

Prostym rozwiązaniem do odkamieniania żelaza jest zmieszanie jednej części sody oczyszczonej z dwiema częściami białego octu. Po kilku minutach pozostaw pastę na żelazku, aż podniesie plamy. Następnie pocieraj pastę, aż spód żelaza będzie czysty i spłucz nadmiar. Mieszanka wapienna może być również wykonana z białym octem, ale pamiętaj, aby dokładnie przeczytać instrukcję. Będzie łatwiejszy w użyciu i nie będzie pachniał tak mocno.

Biały ocet to kolejna świetna opcja do czyszczenia żelaza. Używając niewielkiej ilości roztworu w zbiorniku na wodę, rozcieńczonego wodą destylowaną, możesz wyczyścić nim żelazko. Możesz również użyć białego octu do czyszczenia otworów parowych. Upewnij się, że używasz do tego wody destylowanej, ponieważ jest ona biodegradowalna i lepsza dla środowiska niż wersje plastikowe. Następnie podłącz swoje żelazko i włącz je do pary. Kiedy para jest czysta, po prostu usuń biały ocet za pomocą czystej szmatki.

Jedną z najstarszych metod czyszczenia żelazka jest metoda świecowa. Metoda ta działa poprzez przesuwanie wosku na płytę żelazka. Po kilku minutach wosk można usunąć za pomocą gazety. Ta metoda to świetny sposób na wyczyszczenie żelazka bez użycia ostrych środków chemicznych. Pamiętaj, że czysta płyta żelazka jest na wagę złota! Tak więc, zwróć uwagę na poniższe wskazówki i stosuj je odpowiednio.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane