Czy można zainstalować zmywarkę pod zlewem?

Nie jest możliwe zainstalowanie zmywarki pod zlewem, jeśli wąż spustowy znajduje się pod blatem. Można dodać szczelinę powietrzną pod odpływem zlewu, aby zapobiec cofaniu się wody. Jest to pozioma rura z otworem, która łączy się z trójnikiem spustowym pod zlewem. Te rury powinny mieć co najmniej dwa cale średnicy i są zwykle instalowane na spodzie blatu zlewu. Muszą być one regularnie odpowietrzane. Instalacja szczeliny powietrznej w wężu spustowym zmywarki jest możliwa w większości zlewozmywaków, ale może być bardziej skomplikowana.

Jeśli nie widzisz trójnika spustowego lub nie jesteś pewien, gdzie go znaleźć, możesz wyciąć sekcję P-trap z rury spustowej i zainstalować zastępczą. Plastikowy P-trap zrobi, i można ręcznie dokręcić go. Metalowa końcówka będzie kosztować około 15 dolarów lub więcej. Inną opcją jest zastąpienie trójnika, który łączy ramiona odpadowe zlewu z pułapką P z trójnikiem z portem wlotowym zmywarki.

Niektórzy właściciele domów wolą utrzymywać swoje urządzenia w jednym miejscu. Jednak może to być niewygodne, jeśli zaczyna się wyciek. Trzeba nawigować wokół elementów zlewu, aby dostać się do wycieku. Zmywarki, które są odłączone od zlewu będzie miał tylko komponenty zmywarki do czynienia z jeśli wyciek zaczyna. Dlatego ważne jest, aby rozważyć opcje przed podjęciem decyzji o zakupie zmywarki.

W zależności od wielkości zlewu, można zainstalować zmywarkę pod zlewem lub w ścianie. W przypadku tego pierwszego, należy upewnić się, że zlew ma wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić zmywarkę i linię odpływową. Zaleca się również podłączenie węży spustowych zmywarki z boku zlewu. Istnieją pewne zasady dotyczące instalacji zmywarki, ale większość z nich można zinterpretować jako „jeśli to rura, to podłącza się ją pod zlewem.”

Wysokie pętle to staromodny sposób zapobiegania syfonowi wstecznemu. Chociaż jest to najbardziej skuteczny sposób zapobiegania przepływowi wstecznemu, nie jest tak bezpieczny jak szczelina powietrzna. Wysoka pętla również nie zapobiega cofaniu się syfonu, ponieważ ciśnienie wody po stronie zasilania wysokiej pętli może znacznie spaść. Ponadto brudna woda ze zmywarki może zostać zassana z powrotem do urządzenia i spowodować problemy z syfonem wstecznym. Wysoka pętla może również stać się zwisająca lub luźna, a zła instalacja czyni ją nieskuteczną.

Inną opcją podłączenia zmywarki pod zlewem jest zainstalowanie szczeliny powietrznej. To urządzenie pasuje nad zlewem i oddziela brudną wodę od czystej. Zapobiegnie to przepływowi wstecznemu i uniemożliwi zanieczyszczonej wodzie wejście do zmywarki. Instalacja wysokiej pętli wymaga zapętlenia linii odpływowej powyżej poziomu wody w zmywarce. Jest to najwygodniejsza opcja instalacji dla wielu osób. To rozwiązanie jest nie tylko bezpieczniejsze, ale również bardziej opłacalne.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane