Czy można odetkać zlew proszkiem do pieczenia?

Jeśli zmagasz się z zatkanym zlewem, być może zastanawiasz się: Czy mogę odetkać odpływ za pomocą sody oczyszczonej? Być może nie masz pod ręką chemicznego środka czyszczącego, ale soda oczyszczona i ocet mogą rozpuścić tłuste i oleiste osady. Można je również połączyć, aby odetkać odpływ. Wymieszaj te dwa składniki razem i wlej do odpływu. Po wlaniu go do odpływu, poczekaj kilka minut, podczas gdy soda oczyszczona reaguje z octem.

Możesz również spróbować mieszanki octu i sody oczyszczonej, aby odblokować uparte plamy. Soda oczyszczona jest substancją bazową, natomiast ocet jest kwasem. Mieszając te dwie substancje, zachodzi reakcja chemiczna, która powoduje rozluźnienie się zatoru. Wlej około pół filiżanki sody oczyszczonej i pół filiżanki białego octu do odpływu. Powtórz ten proces w razie potrzeby, i powinien usunąć zator w około pięć do dziesięciu minut.

Innym skutecznym rozwiązaniem jest mieszanka octu i sody oczyszczonej. Rozpuści tłuszcz i szumowiny mydlane i zapobiegnie dalszym zatorom. Podczas gdy ta metoda nie jest bardzo skuteczna dla uporczywych zatorów, jest to skuteczna alternatywa dla używania chemicznych środków czyszczących do drenażu. Możesz kupić sprzęt do czyszczenia odpływu w Home Depot. Jeśli nadal masz problemy, możesz zatrudnić hydraulika. Ci profesjonaliści mają odpowiednie narzędzia i wiedzę, aby oczyścić twoje rury.

Jeśli ta metoda nie działa, możesz również użyć węża do rur lub kawałka sztywnego drutu. Chociaż te metody nie są całkowicie bezpieczne, są skuteczne w rozbijaniu upartych zatorów. Spróbuj dodać pół kubka soli do odpływu i zalać go gorącą wodą. Mieszanina będzie skwierczeć, i będzie dislodge żadnych przeszkód w odpływie. Sztuką jest, aby nie wymusić rozwiązanie, jak wrzącej wody może uszkodzić porcelany i plastiku.

Jeśli nie jesteś pewien, czy należy użyć proszku do pieczenia lub chemicznego środka czyszczącego do drenażu, zawsze możesz spróbować mokrego próżni suchej. To urządzenie pomoże Ci usunąć uporczywe zatory zlewu łazienkowego. Może pomóc Ci odblokować odpływ, jeśli pułapka P jest zatkana. Jest to również pomocne, jeśli możesz usunąć pułapkę P, która może znajdować się pod zlewem.

Innym sposobem na odblokowanie odpływu jest użycie tłoka. Umieść tłok nad odpływem i pompuj go w górę i w dół przez piętnaście sekund. Miejmy nadzieję, że po tym czasie woda będzie swobodnie spływać. Jeśli rozwiązanie nie działa, możesz użyć latarki, aby zbadać odpływ. Jeśli tłok nie działa, użyj latarki, aby sprawdzić, czy nie ma gruzu. Pluger jest świetną alternatywą dla chemicznych otwieraczy drenażu.

Gdy drenaż jest zatkany, możesz mieć kilka problemów, w tym powolny drenaż zlewu. Jeśli odpływ działa powoli, włosy, piana mydlana, i większe zanieczyszczenia mogą mieć złapany w częściach odpływu. Po nagromadzeniu się zanieczyszczeń, odpływ nie jest już w stanie skutecznie odprowadzać wody. Kiedy tak się dzieje, wiele osób odkłada na później zajmowanie się tym problemem, ponieważ nie chcą zajmować się bałaganem, ale odblokowanie zlewu nie musi być trudnym zadaniem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane