Jak oczyścić zlew z użyciem octu i sody oczyszczonej

W celu oczyszczenia zlewu, należy rozpuścić zator za pomocą octu i sody oczyszczonej. Oba te składniki będą reagować chemicznie ze sobą, tworząc pianę. Ta piana może trwać przez pięć minut lub więcej, w zależności od ilości zatorów. Reakcja chemiczna rozluźni gruz, który zgromadził się na odpływie. Następnie można wlać jeden galon wrzącej wody do zlewu, aby spłukać mieszaninę.

Reakcja chemiczna między octem i sodą oczyszczoną wytwarza pianę i fizz. Mimo, że mieszanina jest skuteczna w usuwaniu zatorów, nie jest wystarczająca. To dlatego, że zlewozmywaki nie są systemami zamkniętymi, więc ciśnienie wytworzone przez reakcję ostatecznie ucieknie przez maleńkie otwory i system wentylacji hydrauliki. Mogłoby to spowodować uszkodzenie instalacji hydraulicznej. Zamiast używać octu i sody oczyszczonej, wypróbuj zamiast tego wrzącą wodę. Jeśli chcesz pozbyć się uporczywych zatorów raz na zawsze, możesz spróbować tej metody.

Aby użyć mieszanki sody oczyszczonej i octu, będziesz potrzebował filiżanki gorącej wody i jednej filiżanki białego octu. Jeśli nie masz bardzo gorącej wody, po prostu użyj filiżanki gorącej wody z kranu zamiast. Wlej mieszaninę do odpływu, aż zacznie bulgotać. Po zakończeniu procesu wlej do odpływu drugie wiadro gorącej wody. Po tym jak soda oczyszczona i ocet zadziałały razem, będziesz musiał użyć więcej gorącej wody, aby dokładnie go wyczyścić.

Podczas mieszania tych dwóch produktów, anulują one indywidualne właściwości siebie nawzajem. W rezultacie otrzymujemy mieszankę na bazie wody z niewielką ilością soli. Nie jest to bardzo silny środek do czyszczenia odpływu, ale działa dobrze przy odblokowywaniu zlewu. Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy soda oczyszczona i ocet są odpowiednie dla Twojego zlewu, pamiętaj, aby dokładnie przestrzegać instrukcji.

Dla zdrowszej opcji, spróbuj domowej wersji środka z octu i sody oczyszczonej. Możesz również spróbować soku z cytryny zamiast octu. Powinieneś być ostrożny z ilością sody oczyszczonej, której używasz, ponieważ może ona uszkodzić twoje rury. Jako ostatni krok, nie zapomnij zatkać odpływu, aby reakcja octu z sodą oczyszczoną pozostała pod powierzchnią odpływu. Po ustaleniu się roztworu, Twój zlew będzie wolny od zatorów i zapachów.

Więcej skoncentrowana forma sody oczyszczonej to Borax. Boraks zawiera dodatkowe łańcuchy chemiczne i nie powinien być mieszany z wybielaczami lub innymi chemikaliami. Może on uwalniać gazowy chlor do wody, który jest toksyczny w przypadku wdychania. Nie jest również wskazane używanie octu i sody oczyszczonej w odpływie po użyciu kupionego w sklepie środka do czyszczenia odpływu. Jeśli używasz domowej roboty środka do czyszczenia odpływu, zaleca się używanie go po czyszczeniu odpływu produktem komercyjnym.

Używanie wrzącej wody i sody oczyszczonej w celu oczyszczenia zatkanego zlewu jest jednym z najprostszych sposobów na jego odblokowanie. Składniki te pomogą rozpuścić tłuszcz i szumowiny mydlane i są łatwe w użyciu. W zależności od stopnia zatkania, wrzącą wodę należy wlać do odpływu trzy do czterech razy. Ponadto, należy uruchomić wodę przez odpływ kilka razy przed wlaniem go w dół, aby zapobiec back ups.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane