How to Unclog a Badly Clogged Sink at Home – Tips to Try at Home

Jeśli zastanawiasz się, jak odetkać źle zatkany zlew w domu, to trafiłeś we właściwe miejsce. Zebraliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które możesz rozważyć, od używania sody oczyszczonej i octu po gotowanie wody. Wypróbuj jedną z nich i sprawdź, czy działa dla Ciebie! Po pierwszych kilku dniach, prawdopodobnie będziesz chciał spróbować nowej metody, ale jeśli nie masz dostępu do hydraulika, oto kilka innych wskazówek, które można wypróbować zamiast.

Aby odblokować źle zatkany zlew, zacznij od namoczenia zatkanego odpływu we wrzącej wodzie. Ta metoda działa dobrze dla zatkanego drenażu, ponieważ wrząca woda pomoże rozluźnić wszelkie zatory. Jednak trzeba być ostrożnym, ponieważ wrząca woda może cię spalić. Dlatego upewnij się, że używasz filiżanki sody oczyszczonej, kiedy wlewasz wodę do odpływu.

Używanie mokrego suchego odkurzacza jest dobrą opcją, jeśli nie jesteś pewien, czy masz ten przedmiot w swoim domu. Chociaż mokro-suchy vac nie jest powszechne w gospodarstwach domowych, jest to świetna opcja dla zatorów, które nie można łatwo usunąć ręcznie. Aby użyć odkurzacza do pracy na sucho, ustaw go na „mokro” i umieść nad rurą spustową. Włącz odkurzacz w jego najwyższym ustawieniu, aby wyczyścić clog.

Jeśli wąż spustowy nie działa, świder mocy może być najlepszą opcją. To działa przez przedłużenie kabla do rury spustowej, gdzie może zaczepić się na przeszkodzie. Następnie, karmić go tam i z powrotem, kilka stóp na raz, aż jesteś pewien, że przeszkoda jest gone. Można również uruchomić gorącą wodę przez odpływ, aby być pewnym.

Pierwszy, upewnij się, że czyścisz P-trap. Upewnij się, że jest wolny od gruzu, brudu i pozostałości. Następnie należy usunąć poziomą rurę łączącą odpływ ze ścianą. Jeśli nie masz tego, możesz użyć czajnika elektrycznego, ale zachowaj ostrożność! Alternatywnie, możesz spróbować druciany wieszak na płaszcze jako prowizoryczny wąż hydraulika. Z drucianym wieszakiem na ubrania, wygnij wieszak tak, że tworzy mały haczyk i przepchnij go przez odpływ. Na koniec spróbuj przepłukać go gorącą wodą.

Jeśli nie masz węża spustowego, możesz również użyć tłoka do odblokowania odpływu. Następnie umieść tłok nad zlewem i popychaj go w górę i w dół przez około 15 sekund. Woda powinna szybko spłynąć. Jeśli zator jest zbyt uparty, aby usunąć go za pomocą tłoka, możesz użyć latarki, aby zajrzeć do zlewu. Można również użyć węża spustowego, aby dotrzeć do upartych części drenażu.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na odblokowanie źle zapchanego zlewu w domu jest wrząca woda. Jest to jeden z najprostszych sposobów, aby odblokować zlew i uniknąć potrzeby chemicznych środków czyszczących. Są one nie tylko nieskuteczne, ale także mogą pozostawiać za sobą toksyczne substancje chemiczne. Tak więc, należy rozważyć gotowanie wody jako alternatywę. Następnie można przejść do innych metod.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane