Jak usunąć zatkany okap?

Jeśli masz zatkany kaptur zakresu, może to być czas, aby go wyczyścić. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby wyczyścić kaptur wentylacyjny. Wycieranie zewnątrz z grubymi papierowymi ręcznikami lub szmatami jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Mydło do naczyń z dodatkiem środka przeciwtłuszczowego zmieszane z ciepłą wodą to skuteczny sposób na usunięcie nagromadzonego tłuszczu. Innym łatwym sposobem na usunięcie tłuszczu jest rozpylenie roztworu octu w kapturze.

Ciekawy kaptur zakresu jest nie tylko oczkiem w głowie, ale również kwestią bezpieczeństwa. To może zmniejszyć jakość powietrza w kuchni. Tłuszcz i brud zgromadzony wewnątrz kaptura może stać się wysoce łatwopalny, co może stanowić zagrożenie pożarowe. Stal nierdzewna jest estetyczną opcją, ale może być trudna do czyszczenia. Fingerprints i tłuste plamy szybko stępią blask twojego okapu ze stali nierdzewnej.

Przed rozpoczęciem czyszczenia twojego kaptura zakresu, powinieneś wyczyścić obszar pod spodem. Ten obszar może być czarny, ale należy najpierw wytrzeć wszelkie popiół i tłuszcz. Można również użyć szczotki do szorowania, aby usunąć wszelkie duże złogi tłuszczu lub popiołu. Gazowe zakresy mają tendencję do gromadzenia dużych ilości smaru i popiołu pod maską, więc należy dokładnie oczyścić ten obszar przed rozpoczęciem czyszczenia.

Przed rozpoczęciem czyszczenia kaptura zakresu, sprawdź przełącznik lub ECB, który kontroluje wentylator. Jeśli przełącznik nie wysyła prądu, przełącznik lub ECB jest uszkodzony i musi zostać wymieniony. Sprawdź najpierw połączenia przewodów, a następnie przejdź do żarówek i wiązki przewodów. Sprawdź wszystkie połączenia, aby upewnić się, że nic nie jest luźne lub uszkodzone. Winowajcą może być wiązka przewodów. Jeśli jest, kaptur nie będzie działać prawidłowo.

Zabrudzony filtr kaptura zakresu jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Nie tylko powoduje dym i ogień, ale również przyciąga błędy. Ostatecznie nie powinieneś ignorować filtra w swojej kuchni, ponieważ jest to pierwsza rzecz, która je przyciąga. Jeśli nie będziesz go regularnie czyścić, tłuszcz i olej mogą się na nim gromadzić i zapychać go. Ponadto może to powodować nieprzyjemny zapach.

Po wyczyszczeniu filtra okapu, powinieneś dokładnie wyczyścić cały okap. Pamiętaj, aby usunąć wszystkie większe przedmioty, które mogą być uwięzione wewnątrz kanału. Wyczyść również kratkę i obszary wokół kaptura, w tym błotniki. Jeśli znajdziesz jakieś twarde cząstki, możesz użyć roztworu mydła odtłuszczającego. Pamiętaj jednak, aby podczas czyszczenia filtra kaptura nosić sprzęt ochronny i rękawice.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane