Jak zainstalować okap z filtrem węglowym

Być może zastanawiasz się, jak zainstalować okap z nowym filtrem węglowym. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci zainstalować nowy filtr węglowy. Ważne jest, aby wiedzieć, że należy regularnie wymieniać filtr węglowy, aby działał on prawidłowo. Żywotność filtra zależy od rodzaju filtra i tego, ile gotujesz, ale możesz przedłużyć jego żywotność, regularnie go myjąc.

Usuń stary filtr węglowy z okapu wentylacyjnego. Ta część znajduje się zwykle między wentylatorem a zespołem wlotowym. Wyczyść ją używając odtłuszczacza i szczotki o miękkim włosiu. Dokładnie wypłucz i osusz kaptur wentylacyjny. Upewnij się, że nie ma tam smaru ani luźnych przewodów. Po wyczyszczeniu włóż nowy filtr węglowy w klapki mocujące lub zaczepy.

Filtry z węgla aktywnego nie poradzą sobie z zapachami z gorących potraw. Nie będą w stanie poradzić sobie z dymem i zapachami ze smażenia z mieszaniem. Dym będzie po prostu recyrkulowany z powrotem do pomieszczenia. Jest to zła wiadomość dla zdrowia, dlatego większość ludzi nie zawraca sobie głowy częstym smażeniem. Jeśli martwisz się o cyrkulację powietrza, możesz otworzyć okno i pęknąć okno.

Filtry węglowe są w różnych kształtach i rozmiarach. Mają za zadanie pochłaniać niechciane zapachy z Twojej kuchni. Filtry węglowe są zazwyczaj jedno- lub wielowarstwowe i mają strukturę plastra miodu. Ich powierzchnia jest zmaksymalizowana, a one same są bardzo skuteczne w adsorbowaniu powietrza. Możesz również kupić filtry uniwersalne, ale upewnij się, że sprawdzisz szerokość swojego okapu.

Przed czyszczeniem okapu wyłącz wszelkie zasilane funkcje. Usuń wszelkie filtry przegrody, podnosząc je i opuszczając z drogi. Upewnij się, że usunął wszystkie filtry tłuszczu i inne filtry, które są dołączone do kaptura zakresu. Czyść filtry regularnie za pomocą gorącej wody i roztworu mydła. Możesz również użyć sody oczyszczonej, aby usunąć twardy tłuszcz. Należy jednak wiedzieć, że filtry z węgla aktywnego nie mogą być płukane ani ponownie używane.

Po wyczyszczeniu okapu należy sprawdzić filtr węglowy. Może on być uszkodzony i wypaczony, a także może nie mieścić się wewnątrz otworu w okapie. Gdy jest naruszony, tłuszcz może dostać się do układu wydechowego piekarnika. Jeśli musisz często zmieniać filtr, ważne jest, aby postępować zgodnie z tymi wskazówkami, aby zapewnić długowieczność filtra. Jeśli kupiłeś nowy okap, najlepiej jest go regularnie czyścić, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia i tłuszczu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane