Jak wybrać filtr wody pitnej pod zlew

Wybierając filtr wody pitnej pod zlewem, należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na rozmiar urządzenia. Podczas gdy to może być OK używać mały dzbanek dla pojedynczej osoby, ty potrzebujesz większy filtr jeżeli ty planujesz używać system dla rodziny pięć lub więcej. Rozmiar jest ważny, ponieważ odnosi się do rzeczywistego rozmiaru filtra.

Przepływ jest ważny do zrozumienia przy wyborze filtra wody pitnej. Przepływ jest mierzony w galonach na minutę (GPM) i będzie się różnił w zależności od rodzaju wybranego filtra. Filtry wody pod zlewem mogą mieć zakres od 0,8 do dwóch GPM. PSI (ciśnienie zasilania wodą) może również wpływać na natężenie przepływu. Po określeniu przepływu, którego potrzebujesz, nadszedł czas, aby wybrać model.

Proces instalacji różni się w zależności od rodzaju filtra wody pod zlewem. Niektóre wymagają pomocy hydraulika, podczas gdy inne mogą być zainstalowane samodzielnie bez pomocy profesjonalistów. Niektóre filtry wody pod zlewem wymagają osobnej baterii, podczas gdy inne wymagają, abyś zmienił linię zasilania zimną wodą. Niektóre wymagają nawet podłączenia bezpośrednio do sieci wodociągowej, co może mieć wpływ na ciśnienie wody. Dlatego ważne jest, aby rozważyć swoją instalację i kupić filtr, który można łatwo zainstalować.

Żywotność filtra zależy od liczby galonów, które filtruje w ciągu roku lub tak. Niektóre filtry wytrzymują nawet rok, podczas gdy inne są po prostu zaprojektowane tak, aby wytrzymać jak najdłużej. Jeśli martwisz się, że filtr zawiedzie, rozważ uzyskanie gwarancji. Większość filtrów ma gwarancję, ale jeśli chcesz mieć spokój ducha, warto poszukać takiego z dłuższą gwarancją. Po prostu upewnij się, że czytasz drobny druk, aby upewnić się, że jesteś chroniony.

Filtry wody pod zlewem są w wielu stylach i zakresach cenowych. Różnica między nimi zależy od Twoich osobistych preferencji i rodzaju wody, której używasz. Najprostsze są najtańsze i najbardziej podstawowe, ale mogą zredukować cechy, które sprawiają, że woda jest niebezpieczna do spożycia. Niektóre modele mogą być dostosowane do każdego rodzaju linii wodnej, podczas gdy inne są zbudowane tak, aby zmieścić się w szafce. Jednak zawsze należy wybrać najlepszy dla swojego domu.

Systemy odwróconej kosmozy są najbardziej wszechstronne. Zawierają one kilka etapów filtracji, w tym filtry osadowe, węglowe i remineralizacyjne. Głównym filtrem jest membrana odwróconej osmozy, która usuwa rozpuszczone cząsteczki. Wybierając filtr do wody pitnej należy pamiętać, że niektóre systemy podzlewozmywakowe nie usuną minerałów, ale mogą usunąć szkodliwe zanieczyszczenia rozpuszczone.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane