Jaki okap kuchenny wybrać do kuchni w bloku?

Jeśli remontujesz kuchnię w bloku, możesz wybrać model kanałowy zamiast niewentylowanego. Jest to dobra opcja dla kuchni z ograniczoną ilością kanałów, takich jak te znajdujące się w mieszkaniach. Instalacja kanału wentylacyjnego może być kosztowna, dlatego warto zdecydować się na model bez wentylacji. Jeśli nie jesteś pewien, który styl pasowałby do Twojej kuchni, możesz uzyskać pomoc od profesjonalisty w dziedzinie projektowania.

Hałas jest kolejnym czynnikiem do rozważenia przy wyborze okapu kuchennego. Kaptur kuchenny z wentylatorem działa na poziomie hałasu 52dB, w porównaniu do 70dB wytwarzanych przez odkurzacz. Nawet „ciche” modele mogą być głośne, jeśli nie są regularnie czyszczone. Zatkane filtry zwiększą poziom hałasu, sprawiając, że wentylator będzie pracował ciężej. Alternatywnie można znaleźć model, który jest cichszy, ale ma bardziej wydajne funkcje.

Rozmiar kuchni będzie również dyktować typ okapu, którego będziesz potrzebować. Minimalny wskaźnik sanitarny (SHI) jest obliczany przez pomnożenie powierzchni podłogi w kuchni przez wysokość sufitu. Wskaże to, jak dużo powietrza będzie musiała wyciągnąć Twoja kuchnia. Jeśli masz szczęście, twoja kuchnia nie będzie tak duża jak u sąsiadów! Możesz dostać kaptur z 3,5 CFM i niższym poziomem hałasu, ale pamiętaj, aby wyłączyć go przed gotowaniem!

W bloku mieszkalnym większość kuchni jest zbyt mała, aby pomieścić centralną wyspę ze stołem kuchennym i oddzielnym wentylatorem wyciągowym. Większość właścicieli mieszkań męczy się z kominowymi gniazdami urządzeń, a wielu wybiera urządzenia cyrkulacyjne. Oczyszczanie powietrza i lepsza wentylacja to zalety urządzeń cyrkulacyjnych. Głębokość okapu również różni się, więc będziesz musiał zdecydować się na dwa modele.

Jeśli remontujesz kuchnię w bloku, upewnij się, że wybierzesz okap, który ma metalowe wykończenie. Chociaż możesz iść z okapem ze stali nierdzewnej lub cynku, ważne jest, aby pamiętać, że wykończenie okapu wpłynie na ogólny wygląd kuchni. Upewnij się, że wybierzesz taki, który dobrze wygląda z resztą wystroju mieszkania.

Jeśli remontujesz kuchnię w mieszkaniu w bloku, najczęstszą opcją jest zainstalowanie wbudowanego okapu. W tej sytuacji będziesz musiał mieć miejsce w szafce, aby zainstalować okap, ale będzie on wyglądał świetnie. Jeśli szukasz dodatkowego systemu wentylacji, musisz wybrać model z funkcją recyrkulacji. W przeciwnym razie będziesz musiał regularnie czyścić filtr.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane