Jak wybrać zlew do młynka do odpadów

Jeśli masz w kuchni młynek do odpadów, możesz się zastanawiać, jak wybrać dla niego zlew. W młynku do odpadów, śmieci spływają do odpływu, a urządzenie rozdrabnia jedzenie na małe cząstki, które są spłukiwane przez zimną wodę. Cząstki te są następnie odprowadzane przez rury spustowe hydrauliki. Trzeba będzie rozważyć kilka czynników przy wyborze zlewozmywaka dla szlifierki odpadów.

Istnieją dwa rodzaje dyspozycji śmieci dostępne: partia paszy i ciągłej paszy. Ciągłe karmienie śmieci rozporządzeń stale zmielić odpadów żywnościowych. Modele te wymagają nakładki nad zlewem i są bezpieczniejsze w obsłudze, ponieważ utylizacja nie zatrzymuje się, dopóki cały materiał nie zostanie zmielony. Z kolei urządzenia z podawaniem porcji mielą jedną porcję jedzenia na raz i wymagają okablowania pod zlewem. Te ostatnie kosztują jednak nieco więcej, ale są bezpieczniejsze.

Poziom hałasu utylizacji odpadów jest osobistą preferencją i należy rozważyć własne potrzeby przed zakupem. Jeden HP jednostki mają tendencję do być cichsze niż ich odpowiedniki, ale wymagają one dodatkowego miejsca pod zlewozmywakiem. Dla dwóch lub więcej osób, pół do jednego modelu HP jest prawdopodobnie najlepszym wyborem. Z kolei modele o większej mocy mają większe komory mielące i mocniejsze silniki. Wyższe jednostki cenowe zazwyczaj oferują więcej funkcji i trwają dłużej.

Istnieje kilka głównych marek rozporządzeń śmieci, ale InSinkErator jest najbardziej popularny i ma dziesiątki różnych modeli. Możesz znaleźć jeden z nich w prawie każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego, sklepie z narzędziami i sprzedawcą online. Inne główne marki to Waste King, Waste Maid i Moen. InSinkErator Evolution Excel jest cichy jak szept, a InSinkErator Evolution XTR i InSinkErator Badger 5 są nieco głośniejsze. Zbyt szeroki otwór spowoduje przegrzanie urządzenia i wyciek. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, rozważ zainstalowanie odpływu przelewowego i oddzielnego usuwania odpadów. Należy jednak pamiętać, aby zainstalować go w zlewie o małej pojemności wodnej. Zapobiegnie to wpływowi utylizacji odpadów na dopływ wody do zlewu.

Materiały użyte w urządzeniu do utylizacji odpadów będą również określać jego trwałość i cenę. Materiały, z których zbudowany jest młynek do odpadów to m.in. metal, plastik, ceramika czy włókno szklane. Najpopularniejsza jest stal nierdzewna, ponieważ jest lekka i łatwa w montażu. Zlewy ze stali nierdzewnej są trwałe, niedrogie i łatwe do czyszczenia. Większość profesjonalnych kuchni używa zlewów ze stali nierdzewnej, które są bardzo odporne na ciepło, zarysowania i rdzę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane