Jaka jest najlepsza elektryczna płyta grzewcza do wyboru w 2022 roku – nasze opinie o różnych typach

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z przewodnikpanidomu.pl

Jaka jest najlepsza elektryczna płyta grzewcza do kupienia w 2022 roku? Oto nasze opinie na temat różnych typów. Jeśli szukasz płyty elektrycznej do swojej kuchni, płyta elektryczna Neff TouchControl jest dobrym wyborem. Funkcje, które oferuje, obejmują blokadę dla dzieci, wskaźniki ciepła resztkowego i czujnik, który wykrywa niepożądane przedmioty. Jest również znana z tego, że szybko się nagrzewa i jest łatwa w obsłudze.

Ta pięciogwiazdkowa płyta grzewcza ma cztery oddzielne strefy i 17-stopniowe zmienne ustawienia mocy. Płyta ta posiada funkcję automatycznego wyłączania oraz funkcję PowerBoost, która przez 30 sekund stosuje dodatkowe ciepło w strefach gotowania. Dotykowy panel sterowania ułatwia obsługę i zapewnia precyzyjną kontrolę temperatury. Posiada również funkcję utrzymywania ciepła. Jest jednak kilka minusów tego modelu.

Przycisk PowerBoost to dodatkowa zaleta. Daje on natychmiastowe ciepło, gdy tego potrzebujesz, umożliwiając zagotowanie wody w 90 sekund. Jego przycisk PowerBoost łączy się z kompatybilnymi okapami kuchennymi i może łączyć się z wentylatorem. Płyty indukcyjne są również łatwe w użyciu, z wygodnymi elementami sterującymi i przyciskami plus/minus dla temperatury. Przycisk PowerBoost zapewnia regulowany minutnik i timer.

Płyty ceramiczne są popularne ze względu na ich gładką, łatwą do czyszczenia fasadę. Jednak w przeciwieństwie do płyt gazowych i indukcyjnych, płyty ceramiczne nie rozprowadzają ciepła tak równomiernie. Ceramiczna powierzchnia zajmuje również więcej czasu, aby ostygnąć, więc te urządzenia nie punktują tak wysoko jak gaz i indukcja. Jednak ceny płyt ceramicznych są niższe niż ich odpowiedników gazowych i indukcyjnych.

W 2022 roku Bosch ma jedne z najlepszych funkcji i kontroli na płycie elektrycznej. Jego płyta elektryczna PUE611BF1B ma praktyczne elementy sterujące, takie jak przycisk zwiększania mocy, który pozwala szybciej zagotować wodę. Jest to przydatne, jeśli masz mało czasu na posiłki. Płyta gazowa, która może gotować jedzenie szybko i równomiernie, może również oszczędzać energię.

Najczęstsza płyta gazowa jest najtańsza, ale nie są one jedynym wyborem. Możesz wybrać taką z regulowanymi palnikami, które pozwalają na gotowanie większych garnków i patelni. Ustawienie zwiększające moc pozwala gotować w szybszym tempie, a funkcje bezpieczeństwa obejmują lampkę kontrolną dla każdego palnika. Jeśli nie jesteś pewien, który z nich kupić, ważne jest, aby rozważyć cenę i koszty instalacji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane