Jak wybrać płytę elektryczną do kuchni

Jeśli jesteś na rynku nowej płyty elektrycznej do kuchni, musisz wiedzieć, czego szukać. Istnieje wiele różnych modeli, więc jak zdecydować, który jest najlepszy dla Twoich potrzeb? Pierwszą rzeczą, którą powinieneś rozważyć, jest to, jak dużo będziesz gotować. Jeśli masz dużą rodzinę, będziesz chciał mieć jak najwięcej palników. W przypadku większych kuchni, możesz chcieć spojrzeć na oddzielną płytę domino do utrzymywania garnków w cieple podczas procesu gotowania.

Po zmierzeniu przestrzeni, którą masz do dyspozycji, możesz zacząć patrzeć na rozmiar swojej nowej płyty. Większość płyt ma 60 cm szerokości, ale możesz wybrać szerszy model o szerokości 90 cm, aby dać sobie więcej miejsca do gotowania. Pamiętaj również o tym, czy planujesz używać szeregu urządzeń kuchennych. Możesz również wybrać piekarnik o tym samym rozmiarze co płyta, o ile zmieści się pod ladą.

Płyty indukcyjne i ceramiczne zarówno mają gładkie powierzchnie, które sprawiają, że są łatwe do czyszczenia. Podczas gdy płyty indukcyjne i ceramiczne nie wymagają podpórek pod patelnie, wymagają one specjalnych zasilaczy. Zwłaszcza płyty indukcyjne wymagają dedykowanego zasilania z określonymi wyłącznikami. Upewnij się, że będziesz miał odpowiednie przewody i typy wyłączników, aby to zrealizować. Odpowiednia kombinacja płyty ceramicznej i indukcyjnej sprawi, że Twoja kuchnia będzie pięknym miejscem.

Jeśli masz małe dzieci, najlepszym rozwiązaniem będzie płyta elektryczna z palnikami ceramicznymi. Urządzenia te są znacznie tańsze od ceramicznych, a oferują lepszą wydajność. Jeśli masz ograniczony budżet, zdecyduj się na tańszy model ceramiczny. Nie zapomnij jednak sprawdzić funkcji bezpieczeństwa. Płyty elektryczne nie używają otwartego płomienia, więc są uważane za bezpieczne. I są świetne dla małych kuchni, too.

Innym rozważaniem jest wielkość kuchni. Jeśli jesteś w małej kuchni, możesz chcieć iść z płytą stałą. Są one wytrzymałe i łatwe w użyciu. Element grzewczy siedzi pod płytami i przenosi ciepło do patelni powyżej. Chociaż nie nagrzewają się one ani nie stygną szybko, zapewniają równomierne gotowanie potraw. Ale będziesz musiał pomyśleć o wielkości swojej kuchni, zanim zdecydujesz się na zakup solidnej płyty hob.

Czy to gaz, czy elektryka, istnieje wiele korzyści dla obu. Podczas gdy płyty gazowe zapewniają najlepsze bezpośrednie ciepło do patelni, nie dają ci eleganckiego wyglądu, którego szukasz. Wybierz wykończenie, które sprawi, że Twoja kuchnia będzie wyglądać najlepiej. Powierzchnie emaliowane lub ze szkła ceramicznego są łatwe do czyszczenia i wyglądają olśniewająco. A płyty elektryczne są zbudowane z uszczelnionymi strefami gotowania, aby zapewnić bezpieczeństwo żywności.

Płyty ceramiczne to kolejna świetna opcja. Są one łatwe do czyszczenia i mają elementy grzewcze pod szkłem. Nie będziesz musiał czyścić pod kontrolkami tych urządzeń, więc będziesz miał do nich łatwy dostęp. Będziesz mógł je łatwo wyczyścić, a one zazwyczaj mają lampkę kontrolną na panelu sterowania, aby dać ci znać, czy któraś ze stref jest jeszcze gorąca. A jeśli nie używasz często płyty elektrycznej, płyty ceramiczne mogą być świetnym wyborem dla osób posiadających mniejsze kuchnie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane