Jaki odkurzacz wybrać – na co zwrócić uwagę

Istnieje wiele różnych cech, których należy szukać w odkurzaczu. Jednym z ważnych czynników jest system filtracji. Istnieją filtry, które zatrzymują drobny kurz i sierść, podczas gdy inne używają filtrów papierowych. Filtry zmywalne można łatwo wypłukać i wysuszyć na powietrzu, natomiast filtry papierowe trzeba wymieniać co około sześć miesięcy. Przeczytaj recenzje różnych modeli i zwróć uwagę na szczegóły, które są dla Ciebie ważne.

Jaka powierzchnia jest przeznaczona do czyszczenia odkurzacza? Większość modeli może czyścić dywany i podłogi z twardego drewna, ale maszyny wyższej klasy mogą obsługiwać szybsze zmiany powierzchni i dławić z powrotem, gdy wyczuwają twarde drewno. Inną ważną cechą do rozważenia jest to, czy maszyna jest lekka. Lekkie odkurzacze są łatwiejsze do przechowywania, manewrowania i podnoszenia. Należy również zwrócić uwagę na możliwości ładowania odkurzacza. Kupując robota próżniowego, upewnij się, że wybierasz model, który nie ma samoopróżniającej się bazy.

Podejmując decyzję między pochłaniaczem a odkurzaczem pionowym, należy wziąć pod uwagę konstrukcję i wielkość domu. Większość odkurzaczy kanistrów jest idealna dla domów z podłogami pokrytymi dywanami, podczas gdy uprights są lepiej dostosowane do tych z twardymi podłogami. Jeśli posiadasz zwierzę domowe, możesz wybrać między odkurzaczem na mokro i na sucho. Istnieją również odkurzacze mokro-suche, które mogą mopować, jak również odkurzać.

Zależnie od potrzeb czyszczenia, odkurzacz będzie najlepiej dostosowany do zadania. Jeśli masz zwierzęta, będziesz chciał próżni, która podnosi i przechwytuje włosy zwierząt domowych. Jeśli czyścisz samochody, możesz chcieć zainwestować w odkurzacz dedykowany samochodom. W zależności od powierzchni, którą czyścisz, możesz również rozważyć szczotkę do tapicerki, przedłużacz lub odkurzacz użytkowy.

Jeśli chodzi o poziom hałasu, rozważ liczbę osób mieszkających w przestrzeni, w której będziesz używać swojego odkurzacza. Jeśli sprzątasz w miejscu publicznym, możesz potrzebować jednostki o niskim poziomie hałasu. Dobrym punktem odniesienia jest 55 decybeli, czyli poziom odpowiadający normalnej rozmowie. Niektóre jednostki posiadają regulowane ustawienia mocy, aby sprzątanie było cichsze.

Długość przewodu jest kolejnym ważnym czynnikiem. Upewnij się, że przewód odkurzacza może być łatwo schowany, gdy nie jest używany. Gdy jesteś przy tym, wybierz ten z dłuższym przewodem. Długi przewód jest wygodniejszy do manewrowania w dużych przestrzeniach i przechodzenia z mniejszego pokoju do większego. Pamiętaj jednak, że przewód utrudnia przenoszenie odkurzacza i może zużywać się z czasem.

Waga to kolejna uwaga, jeśli chodzi o wagę odkurzacza. Konieczne jest rozważenie, jak ciężki chcesz, aby twój odkurzacz był, zwłaszcza jeśli planujesz używać go do długiej sesji czyszczenia. Posiadanie odkurzacza, który waży zbyt wiele jest trudne do manewrowania, więc rozważ wagę odkurzacza. Niektóre odkurzacze są dziś lżejsze i łatwiejsze w obsłudze, a ich waga oznacza, że są bardziej zwrotne.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane