Czy warto kupić odkurzacz bezprzewodowy?

Jeśli szukasz nowego odkurzacza, być może zastanawiasz się „Czy warto kupić odkurzacz bezprzewodowy?”. Urządzenia te stają się popularne wśród konsumentów z kilku powodów. W większości są wygodne, zwłaszcza dla osób mieszkających w mieszkaniach lub małych apartamentach, a także są znacznie mniejsze niż ich tradycyjne odpowiedniki. Jednak mają one również kilka wad. Po pierwsze, są ciężkie, więc będziesz musiał zachować szczególną ostrożność podczas odkurzania nimi brudu.

Po drugie, odkurzacze bezprzewodowe są zazwyczaj cichsze niż modele przewodowe. Podczas gdy przewodowe odkurzacze są świetne do cotygodniowego, miesięcznego i rocznego sprzątania, bezprzewodowe odkurzacze najlepiej nadają się do domów z dużą ilością dywanów lub z wieloma sypialniami. Są one również łatwiejsze do opróżnienia. Możesz również użyć modelu ręcznego, jeśli musisz wyczyścić trudno dostępne miejsca. Wreszcie, bezprzewodowe odkurzacze są bardziej przyjazne dla środowiska.

Bezprzewodowe odkurzacze bardzo się poprawiły w ostatniej dekadzie. Teraz dorównują wydajnością i wygodą modelom przewodowym, a czasem są lepsze. Jednak ich waga i czas ładowania baterii ograniczają ich zastosowanie w dużych przestrzeniach. Wiele odkurzaczy bezprzewodowych można przekształcić w modele ręczne. Można ich nawet używać w samochodzie. Niemniej jednak, należy wiedzieć, że odkurzacze bezprzewodowe wymagają ładowania, więc mogą być nieco drogie. Dodatkowo możliwość szybkiego korzystania z nich sprawia, że brud nie zaszkodzi twojemu raczkującemu dziecku lub nie przyklei ci się do stóp podczas robienia treningu w domu (o treningach i sporcie przeczytasz na serwisie Joker Sport).

Oprócz tego, że jest lżejszy i zwrotny, Miele Triflex HX1 jest również znacznie lepiej zbudowany i czuje się lepiej niż jego kuzyn Dyson. Ma jednak również mniejszy pojemnik na kurz i krótszą żywotność baterii. Z drugiej strony Samsung Bespoke Jet ma dużą, nieporęczną głowicę z dwoma szczotkami. A więc czy warto? To zależy od Twoich konkretnych potrzeb i budżetu.

W zakresie wszechstronności, nigdy nie można się pomylić z bezprzewodowym odkurzaczem. Nie tylko odkurzacze bezprzewodowe mają tę zaletę, że są lekkie i łatwe w użyciu, ale także dostarczane są z wieloma akcesoriami. Odkurzaczem bezprzewodowym można czyścić wszystkie rodzaje powierzchni, od kuchni po samochód. Odkurzacze zasilane bateriami są również znacznie bezpieczniejsze, ponieważ nie ma kabli zasilających, o które można się potknąć.

Kolejną zaletą jest to, że odkurzacz bezprzewodowy można szybko naładować. Jest to wielka zaleta dla ludzi, którzy mają ograniczoną przestrzeń lub którzy martwią się o potknięcie się o przewód. Podobnie, odkurzacze na kiju są mniejsze niż ich przewodowe odpowiedniki, więc możesz ich używać wszędzie tam, gdzie potrzebujesz. Jeśli zależy Ci na żywotności baterii i przenośności, bezprzewodowy odkurzacz jest doskonałym wyborem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane