Gdzie zainstalować odkurzacz centralny

Pierwszym krokiem w instalacji systemu centralnego odkurzania jest zlokalizowanie odpowiedniego miejsca. Wlot systemu centralnego odkurzania to punkt, w którym szczotka zasilająca łączy się z rurami. Ten krok rozpoczyna proces usuwania zanieczyszczeń. Zazwyczaj wloty znajdują się w zagłębieniach ścian wewnętrznych. Instalacja tych rur musi być wykonana ostrożnie, aby nie uszkodzić fundamentu budynku. Należy również rozważyć, czy chcesz chowany zawór węża.

Koszt instalacji centralnego odkurzacza będzie się różnił w zależności od regionu i kodu pocztowego. Wskazane jest, aby wskazać swoją lokalizację podczas żądania szacunków. Na przykład, jeśli mieszkasz w obszarze o niskim ruchu pieszych, należy wybrać obszar, który otrzymuje minimalny ruch pieszych. Lokalizacja powinna być sucha i chłodna. Należy również upewnić się, że jednostka zasilająca znajduje się w pomieszczeniu o małym natężeniu ruchu pieszego. W ten sposób powietrze może dotrzeć do maszyny bez jej przegrzania.

Wloty powinny być strategicznie rozmieszczone. To nie tylko zwiększa wydajność systemu, ale także zmniejsza jego ogólny koszt. Dobrą zasadą jest zainstalowanie wlotów centralnego odkurzacza w odległości trzydziestu stóp od miejsca, w którym zamierzasz go używać. Wloty powinny być umieszczone w taki sposób, aby vac mógł dotrzeć do każdej szczeliny i zakamarka domu. Średnia instalacja wlotów zależy od liczby pięter i pomieszczeń, ale budowniczowie domów mogą zaoferować sugestie oparte na ich doświadczeniu.

Instalacja centralnego systemu vac jest kosztownym przedsięwzięciem. Krajowy koszt za centralny system vac to 1606 dolarów, przy czym cena waha się od około 50 dolarów do 218 dolarów. Niektóre systemy centralnego odkurzania wymagają instalacji dodatkowego sprzętu, takiego jak odłączany wąż. Ten ostatni jest tańszy i łatwiejszy do wymiany w przypadku uszkodzenia. Średnia długość węża centralnego odkurzacza wynosi trzydzieści stóp, ale niektóre marki oferują węże o długości 35 stóp. Węże różnią się ceną od 50 do 250 dolarów, w zależności od marki i długości.

Dostępne są modele cykloniczne i bezworkowe. Modele cykloniczne wymagają mniej konserwacji niż ich odpowiedniki z workiem, ale mogą być drogie, wymagają wymiany filtra po trzech do 12 miesięcy. Cena cyklonicznego systemu centralnego odkurzania wynosi od 2 000 do 3 500 dolarów. Jeśli szukasz centralnego systemu próżniowego, który utrzyma Twój dom w czystości i powietrzu, rozważ zakup modelu cyklonicznego.

Centralne systemy próżniowe to nowoczesny sposób na sprzątanie. Eliminują konieczność zakupu przenośnych odkurzaczy i utrzymują dywany wyglądające jak nowe. Systemy te działają przy użyciu grawitacji i siły przypominającej tornado, aby przenieść brud do kanistra lub worka. Właściciele domów, którzy wybierają workowy system centralnego odkurzania zazwyczaj mają system filtrowany, podczas gdy inni decydują się na model niefiltrowany. Bez względu na to, który typ wybierzesz, zapewnienie regularnej konserwacji zapobiegnie wielu problemom w przyszłości.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane