Jak prawidłowo zainstalować zlew nablatowy

Kiedy zdecydujesz się zainstalować nowy zlew blatowy, istnieje kilka ważnych kroków, które należy wykonać. Pierwszym krokiem jest zaznaczenie, gdzie zlew pójdzie. Należy ustawić szablon tak, że otwór jest co najmniej pół cala z tyłu przedniej krawędzi blatu. Odległość ta będzie większa, jeśli blat jest głębszy niż 24 cale. Po zaznaczeniu miejsca, należy usunąć szablon. Następnym krokiem jest wiercenie otworów 3/8 cala w zaznaczonych wcześniej miejscach.

Następnie należy upewnić się, że system klipsów, który przyszedł z umywalką jest na miejscu. Te klipsy to kawałki metalu z nakrętkami skrzydełkowymi na końcu. Podczas instalacji zlewozmywaka należy znaleźć klipsy z przeciwną wargą pod wargą zlewozmywaka. Następnie należy przełożyć jeden koniec klipsa przez wargę zlewu, a drugi przez klips. Po wykonaniu tych czynności należy wysuszyć klipsy przed ponownym podłączeniem ich do zlewu.

Po wybraniu zlewu blatowego należy przymocować do niego złączkę odpływową. Jeśli zlew nie jest wyposażony w odpływ, można użyć śrubokręta, aby przykręcić otwór na miejsce. Następnie należy włożyć złączkę odpływową do otworu w blacie. Napis powinien być skierowany do przodu, gdy patrzysz na zlew od przodu. Na koniec należy włożyć gumową uszczelkę do zlewu przez wycięcie. Gdy gumowa uszczelka jest już na swoim miejscu, nawlecz pierścień cierny na końcówkę. Na koniec można dokręcić nakrętkę montażową za pomocą szczypiec, aby ją zabezpieczyć. Nie należy zbyt mocno dokręcać nakrętki, ponieważ można uszkodzić zlew.

Przed rozpoczęciem instalacji nowego zlewu blatowego należy określić, gdzie będzie znajdował się otwór. Twój wybór lokalizacji będzie zależał od położenia linii zaopatrzenia w wodę i innych urządzeń hydraulicznych. Należy zaznaczyć położenie otworu, aby można było dokładnie ustawić zlew. Po znalezieniu miejsca, następnym krokiem jest przygotowanie otworu. Jeśli otwór jest zbyt mały, należy wykonać drugi otwór.

Aby zainstalować zlew blatowy z podmurówką, należy upewnić się, że otwory na szafkach bazowych są wycięte przed zamocowaniem zlewu. Jeśli szafki bazowe nie są wyśrodkowane prawidłowo, skończy się na zlewie, który nie jest równy. Utrudnia to prawidłowe czyszczenie w razie przypadkowego wbicia go na miejsce. Przed zainstalowaniem zlewu podblatowego należy użyć śrubokręta, aby poluzować klipsy i zabezpieczyć zlew. Następnie należy zainstalować baterię.

Przy instalacji blatu można zacząć od dowolnej sekcji blatu, ale najlepiej zacząć od najdłuższej sekcji narożnej urządzenia. Często inne sekcje blatu będą się łączyć lub odnosić do najdłuższej sekcji jednostki. Ta długa sekcja, w szczególności, stanowiła wyzwanie, ponieważ narożnik był niewygodny do dopasowania. Ważne jest, aby tymczasowo połączyć sekcję narożną, aby można było dokładnie odrysować ją na ścianie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane