Jak uruchomić kuchenkę gazową

Jeśli zastanawiasz się jak uruchomić kuchenkę gazową, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule omówiono najbardziej podstawowe kroki, aby uruchomić piec gazowy. Jednak nadal możesz mieć pytania takie jak: „Jak to pachnie? Jak zapalić palniki?”

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest utrzymanie płomienia na odpowiedniej wysokości. Mały płomień to za mało. Większy płomień spowoduje zapalenie się większej ilości paliwa niż potrzeba do ogrzania patelni. Chcesz, aby płomień był mniej więcej tej samej wielkości co garnek lub patelnia. Należy również pamiętać, aby naczynia stały na palniku, a nie wisiały nad nim. Małe dzieci mogą próbować chwycić za uchwyt garnka lub patelni, aby go poruszyć.

Jeśli kuchenka nie ma zapalnika, można ręcznie łagodzić płomień. Będziesz potrzebował zapałki do kuchenki gazowej, która jest mocniejsza niż zapalniczka do papierosów. Zapal zapałkę w pobliżu otworu do zapalania pilota i poczekaj około 3 minut, aż się zapali. Jeśli jest to kuchenka gazowa z zapłonem elektronicznym, nie próbuj tego. Chmura gazu może stanąć w płomieniach i spowodować pożar. Jeśli nie jesteś pewien, możesz też użyć zapalniczki.

Aby zapalić kuchenkę gazową, będziesz potrzebował zapałek lub zapalniczki. Są one bezpieczniejsze niż zapalniczki i nie powinny spowodować pożaru. Trzymaj zapalniczkę lub zapałkę blisko środka palnika. Po kilku sekundach płomień powinien się zapalić. Upewnij się, że zapach gazu jest naturalny. Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś kuchenki gazowej, nie ryzykuj. Funkcja ręcznego zapłonu kuchenki powinna być ostatecznością, jeśli nie jesteś pewien bezpieczeństwa swojej kuchenki gazowej.

Następnie odłącz kuchenkę gazową od zasilania i odłącz do niej prąd. Następnie możesz zdjąć palniki i ruszty. Będziesz musiał również odkręcić metalowy blat kuchenki, aby uzyskać dostęp do pokręteł sterujących i rusztów palników. Można również odkręcić śruby, które trzymają metalowy blat. Na koniec można sprawdzić zapłonnik za pomocą multimetru. W zależności od uszkodzenia, można wymienić poszczególne przełączniki lub cały zespół modułu zapłonowego.

Poza tym, że są łatwiejsze w obsłudze, kuchenki gazowe wymagają nieco więcej opieki niż ich elektryczne odpowiedniki. Ważne jest, aby sprawdzić wąż pod kątem wycieków i dokręcić wszelkie zardzewiałe części przed gotowaniem. Upewnij się również, że nie ma rozlanego lub rozsypanego płynu. Jeśli przypadkowo spalisz coś na kuchence gazowej, użyj gaśnicy, aby ugasić ogień. Nigdy nie należy używać wody do gaszenia pożaru kuchenki gazowej.

Ostatnio, palniki kuchenki gazowej mogą być zatkane. Czasami, nakładki na palniki będą źle ustawione. Po wyczyszczeniu ich, mogą nie być wyrównane prawidłowo, co spowoduje dźwięki klikania. Aby zdjąć pokrywy palników, należy zdjąć ruszty kuchenki. Następnie podnieś pokrywę palnika prosto do góry. Pozwoli to na jej wyczyszczenie i ponowne podłączenie. Po zakończeniu czyszczenia piec gazowy powinien być ponownie gotowy do użytku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane