Jaki zlew wybrać do czarnego blatu

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z specczystosci.pl

Najszybciej rozwijającym się trendem w projektowaniu domu jest instalacja czarnych blatów kwarcowych. Kiedyś była to nowość klasy wyższej, te zaawansowane produkty stały się jednym z najpopularniejszych przedmiotów. W przeciwieństwie do innych rodzajów plam, które pojawiają się jako szare plamy, czarne blaty są w dużej mierze wolne od plam. Plamy z twardej wody są spowodowane osadami mineralnymi z wapnia i kamienia w zlewie. Substancje te wiążą się z detergentami i środkami czystości stosowanymi w kuchni.

Matowy czarny blat kuchenny trudno dopasować do innych kolorów w pomieszczeniu, dlatego należy wybrać pasujący do niego zlew. Możesz wybrać zlewy ze stali nierdzewnej, aby dopasować czarny wygląd blatu, ale może być bardziej praktyczny, aby zdecydować się na miedziane lub brązowe baterie. Miedziane baterie również dobrze wyglądają z czarnymi blatami. Brązowe armatury mogą wyglądać elegancko i stylowo z marmurowymi wzorami. Malowanie szafek na czarno sprawi, że pop w naturalnym świetle.

Innym popularnym wyborem dla czarnych blatów jest czarny granit Absolute Black. Ten kamień naśladuje wygląd marmuru i jest niezwykle trwały i łatwy w utrzymaniu. Jako kombinacja blatu i zlewu, kamień ten wygląda klasycznie. Kolor jest spójny na całej powierzchni, z ciekawymi szarymi osadami mineralnymi dodanymi do czarnej powierzchni. Alternatywnie, możesz wybrać inne opcje ciemnego granitu, w tym honowane i polerowane powierzchnie. Ale upewnij się, że wybierzesz odpowiedni w oparciu o swoje potrzeby, styl i budżet.

Kolor blatu i zlewu będzie odgrywał ważną rolę w podejmowaniu decyzji o ostatecznym projekcie. Czarny blat może wyglądać świetnie z ciemnymi lub jasnymi brązowymi bateriami. Ciemny blat granitowy może iść dobrze z brązowymi kranami. W przypadku czarnego blatu, zlew ze stali nierdzewnej może uzupełnić licznik o ciemnych kolorach. Wybór materiału i stylu zlewu będzie również odgrywać ważną rolę w ogólnym wyglądzie kuchni.

Jeśli chcesz minimalistyczny, modny wygląd, to powinieneś zdecydować się na zlew podtynkowy. Ten typ zlewu nie ma wargi, więc można łatwo zmieść okruchy lub wodę z lady. Zlewy podblatowe są również łatwiejsze do czyszczenia, ponieważ woda nie spływa bezpośrednio na blat. Jednakże, to przychodzi w cenie; undermount zlewozmywaki są zwykle droższe niż ich odpowiedniki.

Jeśli wolisz bardziej luksusowy wygląd, to zlewozmywaki granitowe są dobrą opcją. Granit jest trwałym, odpornym na zarysowania materiałem. Można znaleźć te zlewozmywaki w jednym basenie, podwójnej misce i ogromnych rozmiarach. Niektórzy producenci oferują również zlewozmywaki z okrągłą komorą. Zlewy te są trwałe i łatwe do czyszczenia. Jeśli masz czarny blat, powinieneś zdecydować się na zlew granitowy. Taki zlew będzie idealnie wyglądał z Twoją nową kuchnią.

Wybierając zlew kuchenny, pamiętaj, aby sprawdzić głębokość, szerokość i głębokość zlewu. Należy pamiętać, że dolna część zlewu będzie o jedną czwartą cala głębsza niż sama komora. W ten sposób zlew o szerokości 9″ stanie się głęboki na 10 1/4″. Jeśli zlew jest zbyt głęboki, może to spowodować obciążenie pleców. Poza tym należy pamiętać o kącie nachylenia zlewu, aby mieć do niego łatwy dostęp.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane