Jaki blat wybrać do podwieszanego zlewu?

Jeśli chodzi o blaty, istnieją dwie podstawowe opcje: granit i kwarc. Obydwie są trwałymi wyborami z kamienia naturalnego. Jednak, jeśli chodzi o rozmiar zlewu, granit jest drogą do zrobienia. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorów i mogą być wykonane na zamówienie, aby pasowały do wymiarów Twojej łazienki. Marmur jest również doskonałym wyborem. Jest to ostateczny w formalnej elegancji i może dodać dodatkowy dotyk klasy do każdej łazienki.

Podwieszany zlew wymaga solidnej powierzchni do montażu. Na rynku można znaleźć płyty granitowe lub marmurowe. Granit i kwarc to dwa popularne wybory. Żaden z nich nie jest szczególnie drogi ani bardzo trwały. Płyty granitowe są zazwyczaj bardziej trwałe niż kwarc lub marmur. Z kolei lady kwarcowe są bardzo trwałe i mają długie gwarancje. Zarówno blaty granitowe, jak i kwarcowe mogą wytrzymać ciepło i zimno wody i będą trwać całe życie.

Jeśli styl jest ważniejszy niż funkcjonalność, to podmontowane zlewy są drogą do przebycia. Musisz wybrać kamienny blat, który będzie odporny na uszkodzenia wody i plamy. Zlewy te mogą być wykonane z miedzi, porcelany, żeliwa pokrytego emalią lub żywicy kompozytowej. Jeśli wybierzesz zlew podtynkowy, upewnij się, że wyciąłeś otwór wystarczająco duży dla zlewu. Blat powinien być wycięty nieco ponad wargą zlewu, aby uniknąć pozostawienia dodatkowej przestrzeni między zlewem a wspornikami.

Jeśli wolisz bardziej naturalny materiał, to możesz iść na blaty drewniane. Materiał ten jest bardziej powszechny w kuchniach niż w łazienkach, ale nie jest używany tak często w łazienkach. Daje domową atmosferę i jest ciepły i naturalny. Co więcej, można go szlifować, aby usunąć zarysowania i z czasem nabrać prawdziwego charakteru. Możesz wybierać spośród drewna wiśniowego, bambusa blond, a nawet bloku rzeźnika. Upewnij się, że stosujesz olej mineralny przed użyciem, ponieważ może on wchłonąć wodę.

Jeśli chodzi o blaty z kamienia naturalnego, możesz iść z granitem. Chociaż jest to kamień naturalny, blaty granitowe muszą być uszczelnione, aby zapobiec plamieniu. Uszczelnianie kamienia sprawia, że łatwiej jest go wyczyścić i trwa dłużej. Ale ponieważ granit jest materiałem naturalnym, nie wszystkie z nich będą akceptować uszczelniacz, więc ważne jest, aby zapytać o jego wymagania dotyczące opieki przed dokonaniem zakupu. Jeśli chodzi o wybór blatu, należy rozważyć następujące czynniki.

Materiał na blat i zlew powinien pasować. Kwarc jest popularnym wyborem dla blatów, ponieważ jest zarówno odporny na zarysowania i ciepło. Wygląda również pięknie w każdym pomieszczeniu. Materiał ten jest również dobrym wyborem dla zintegrowanego zlewu. Zlew podwieszany nie nadaje się do blatów z laminatu. Blat musi mieć co najmniej taką samą wysokość jak zlew. Wynika to z faktu, że może on przeszkadzać w prawidłowym umieszczeniu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane