Jak zrobić piec z kartonu

Jeśli szukasz sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy i zbudowanie fajnej rzeczy do zabawy dla swojego dziecka, rozważ przekształcenie kartonu w udawany piecyk. Jest to znacznie tańsza alternatywa niż zakup piecyka do zabawy – a także pozwoli Ci sprawdzić zainteresowanie dziecka przed zainwestowaniem w „oficjalną” wersję. Jest to zabawny projekt, który możesz zrobić razem z dzieckiem, a na Pinterest jest wiele różnych pomysłów na części.

Aby zacząć, rozpal ogień. Następnie umieść małe kawałki drewna w skrzyni ogniowej. Możesz również użyć drewna kordowego lub małych kawałków rozpałki. Upewnij się, że mają one dwa cale lub mniejszą średnicę, ponieważ pomoże to zapobiec wypadaniu żaru. Musisz również otworzyć otwór wentylacyjny pieca tak szeroko, jak to możliwe, aby wpuścić dużą ilość powietrza.

Następnie roztop kawałki wosku, umieszczając je na płycie elektrycznej lub innym źródle ciepła. Ostrożnie wylej wosk na tekturę. Gdy wosk stwardnieje, użyj knota świecy, aby go zapalić. Gdy wosk stwardnieje, umieść puszkę na betonowym bloku lub cegle. Gdy wosk będzie już twardy, użyj zapalonej zapałki lub knota, aby go zapalić. Płomień powinien rozprzestrzeniać się równomiernie po puszce.

Jeśli nie masz podwójnego kotła, użyj pojedynczego palnika, aby stopić wosk. Jeśli go nie masz, możesz również umieścić kawałki parafiny na tekturze przed założeniem pokrywki. Do otwarcia puszki należy użyć klucza kościelnego, który powinien pozostawić niewielki otwór w górnej części. Gdy wosk stwardnieje, piec powinien być gotowy do użycia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane