Czy Thermomix może się przypalić?

Thermomix był w ostatnim czasie przedmiotem wielu poważnych przypadków poparzeń. Kilka z tych przypadków skłoniło ludzi do wszczęcia rządowych dochodzeń. Jedna z kobiet twierdzi, że była zastraszana przez personel, podczas gdy inna twierdzi, że przypadkowo zapaliła garnek z wrzącą wodą. W przypadku jednej matki z Perth, doznała ona poparzeń drugiego stopnia. ACCC chce wiedzieć więcej o tych przypadkach. Ale na razie firma podejmuje środki ostrożności, aby chronić swoich klientów.

Thermomix podjął kroki, aby zrekompensować rannych klientów. Wycofali również wadliwe pokrywki. Firma działała powoli w 2014 roku i wydała tylko wycofanie dla wadliwych pokrywek. Wielu z ich klientów zostało zmuszonych do podpisania umów o poufności. Chociaż może to być niefortunne, wielu konsumentów stało się oddanych produktowi. Trudno ich winić, gdy firma była powolna w ujawnianiu pełnego zakresu problemów i potencjału szkód.

Po pierwsze, powinieneś sprawdzić, czy twój Thermomix się przegrzewa. Jeśli urządzenie dymi, to znaczy, że spalił się element wewnątrz lub doszło do zwarcia. Gdy to nastąpi, należy skontaktować się z serwisem posprzedażowym firmy. W przeciwnym razie można samodzielnie rozebrać urządzenie, ale może to spowodować utratę gwarancji. Vorwerk zaleca skontaktowanie się z ich działem wsparcia technicznego, jeśli nie jesteś pewien, jak rozmontować Thermomix.

Jeśli używasz tabletek do zmywarki, nie nakładaj ich bezpośrednio na Thermomix. Detergenty w płynie nie mają takiego samego wpływu na urządzenie jak detergenty w proszku. Jeśli płynne detergenty do zmywarki są zbyt skoncentrowane, mogą spowodować przegrzanie i przypalenie misy miksującej. Element grzejny Thermomixa może spowodować przegrzanie urządzenia i ostatecznie przypalenie znajdującej się w nim żywności. Nigdy nie należy również używać płynnego detergentu do zmywarki, ponieważ zawiera on dużo alkoholu.

Istnieje wiele przyczyn przypalania się żywności na podstawie Thermomixa. W niektórych przypadkach powstający dym pochodzi z misy miksującej lub dzbanka. W takich przypadkach zespół wsparcia posprzedażowego producenta może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Nie należy jednak zakładać, że przepis nie będzie się palił, ponieważ może być lekko zmodyfikowany. Może to spowodować słabe wyniki. Podczas korzystania z Thermomixa należy pamiętać o ścisłym przestrzeganiu przepisu.

W niedawnej sprawie sądowej australijski dystrybutor wadliwego urządzenia do gotowania został ukarany grzywną w wysokości 4,6 mln AUD$ po tym, jak dziewięć osób doznało poważnych poparzeń. Stwierdzono również, że firma nie ostrzegła konsumentów o możliwości poparzeń po sprzedaniu wadliwego urządzenia. Australijski dystrybutor TM31 został zmuszony do wycofania wielu wadliwych urządzeń po otrzymaniu skarg od konsumentów. Sprawa ta doprowadziła do ogromnej bitwy prawnej pomiędzy rządami Australii i Niemiec.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane