Jak podłączyć płytę gazową do zabudowy

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie hurtowniaagdpoznan.pl

Urządzenie do zabudowy może być zainstalowane na platformie płyty gazowej. W tym celu należy wyciąć otwór w blacie kuchennym. Odległość pomiędzy krawędzią płyty gazowej a tylną ścianą szafki musi wynosić około 160 mm. Przed przystąpieniem do montażu należy pamiętać o sprawdzeniu wysokości płyty gazowej. Jeśli wysokość płyty gazowej jest zbyt duża w stosunku do blatu, należy część z niej przyciąć.

Najpierw należy podłączyć zasilanie gazowe płyty. Potrzebny będzie do tego elastyczny adapter, którego długość nie przekracza 2 m. Dłuższe węże są na ogół stosowane ze względu na niewygodny układ, ale zgodnie z zasadami eksploatacji urządzeń gazowych są nielegalne. Węże do gazu można kupić w tkaninie, gumie i oplocie metalowym. Węże mieszkowe stają się coraz bardziej popularne ze względu na ich dłuższą żywotność.

Płyty grzewcze do zabudowy mają wiele zalet. Są łatwe w obsłudze, są wygodne w użyciu i obiecują płynną pracę. Znane są również z wysokiej wydajności cieplnej. W rezultacie mogą szybko gotować potrawy i są świetne na rodzinne obiady. Istnieje różnica między modelami do zabudowy i wolnostojącymi. Jeśli chcesz mieć model wolnostojący, możesz zamiast tego wybrać wersję ręczną.

Wyłącz główny kurek i pokrętło zapłonu urządzenia przed jego użyciem. Aby zapalić palnik, należy obracać pokrętło zapłonu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara przez trzy do pięciu sekund, aż osiągnie ono wyższe położenie płomienia. Przed kontynuacją należy upewnić się, że palnik jest zapalony. Jeśli nie jest, należy wyłączyć dopływ gazu i zdjąć palnik. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności, możesz już rozpocząć gotowanie!

Przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia, upewnij się, że przestrzegasz procedur prawidłowej wentylacji. Upewnij się, że szafka jest dobrze wentylowana i że dno urządzenia nie jest całkowicie zamknięte. Przed użyciem urządzenia należy również sprawdzić, czy nie ma wycieków. Ważne jest, aby upewnić się, że lokalne warunki dystrybucji są zgodne z zakupionym modelem. I pamiętaj, nie zapomnij sprawdzić baterii znajdującej się w dolnej części urządzenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane