Suszarka czy pralko-suszarka – co wybrać?

Sprzęty elektroniczne są tak powszechne w naszym życiu, że aktualnie trudno wyobrazić sobie, że nasze babcie często musiały radzić sobie bez elektrycznych pralek, a suszenie odzieży możliwe było tylko na zewnątrz. Choć te czasy już dawno minęły i aktualnie możemy korzystać z wygodnych rozwiązań, jakie oferują nam różne marki, wybór poszczególnych sprzętów w dalszym ciągu pozostaje problematyczny. Jednym z nich jest suszarka do ubrań. Czy rzeczywiście warto sięgnąć po takie urządzenie, czy lepiej suszyć odzież w sposób naturalny? Która opcja okaże się bardziej przydatna? Suszarka do ubrań kupiona osobno czy w połączeniu z pralką? Dowiedz się więcej i wybierz rozwiązanie idealne dla siebie. 

Jak skutecznie suszyć ubrania? 

Zacznijmy od początku. Po co tak naprawdę potrzebna nam suszarka do ubrań? Kiedyś jedynym możliwym sposobem suszenia odzieży było jej rozwieszanie na zewnątrz. Taki sposób w dalszym ciągu pozostaje popularny, szczególnie w przypadku mieszkańców domów. Jeśli posiadamy odpowiednią ilość miejsca w ogrodzie, możemy umieścić tam odpowiednio dużą suszarkę, na której przy sprzyjającej pogodzie szybko wysuszymy pranie. Również posiadanie dużego balkonu to umożliwia – możemy tam po prostu rozłożyć mniejszą suszarkę na pranie. Czy rzeczywiście jest to tak dobry sposób? 

Suszenie ubrań na zewnątrz 

Suszenie odzieży na zewnątrz w ciepły i słoneczny dzień jest szybkie i wygodne. Ubrania schną zdecydowanie szybciej niż miałoby to miejsce w domu. Mimo to taki sposób nie zawsze ma pozytywny wpływ na naszą odzież. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na promienie słoneczne. Ich wpływ rzeczywiście sprawi, że ubranie wyschnie szybciej, ale jednocześnie może uszkodzić bardzo delikatne tkaniny (np. jedwab). Promienie słoneczne mogą również prowadzić do blaknięcia odzieży. 

Kolejny problem, jaki może wystąpić w przypadku suszenia odzieży na zewnątrz, to przesiąknięcie ich zapachem. Wilgotne pranie bardzo szybko chłonie obecne w powietrzu zapachy, dlatego jeśli znajduje się w nim sporo zanieczyszczeń (np. w okresie zimy) lub niedaleko ktoś rozpala ognisko, bardzo prawdopodobne, że zapach dymu przesiąknie naszą odzież. 

Suszenie odzieży w domu 

Niestety nie każdy posiada odpowiednie warunki do tego, by swoje pranie móc suszyć na balkonie. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na składaną suszarkę na pranie. Ten sposób, choć swego czasu bardzo popularny, niestety jest bardzo czasochłonny. Czasami potrzeba wielu godzin, by nasze ubrania zdążyły wyschnąć, co często jest niekomfortowe. Ile razy musiałaś zmieniać zaplanowany wcześniej outfit, bo Twoja ulubiona sukienka nie zdążyła wyschnąć? 

Niektórzy, szczególnie w okresie grzewczym, decydują się na suszenie prania na kaloryferach. Ten sposób odradzamy z kilku powodów. Po pierwsze suszona w ten sposób odzież może ulec odkształceniom lub odgnieceniom i trudniej będzie przywrócić jej fason. Po drugie w ten sposób wzmagamy w domu lub mieszkaniu wilgoć i przyczyniamy się do rozwoju pleśni i grzybów. 

Jak szybko suszyć ubrania? Elektryczna suszarka do ubrań 

Rozwiązaniem wszystkich omówionych wyżej problemów może okazać się elektryczna suszarka do ubrań. Dzięki niej Twoja odzież wyschnie o wiele szybciej, a w wielu przypadkach nie będziesz musiała prasować wysuszonych ubrań. Jest to możliwe chociażby w przypadku suszarek do ubrań szwedzkiej marki Electrolux. Modele wyposażone w program DelicateCare gwarantują idealnie suchą odzież bez powstawania zagnieceń. 

Taka suszarka do ubrań to optymalne rozwiązanie w wielu sytuacjach. Z pewnością docenią ją mamy malutkich dzieci, które pranie często muszą wykonywać praktycznie codziennie. Zamiast rozkładać ubranka na zwykłej suszarce, czekać aż wyschną, a następnie sortować je i prasować, mogą po prostu włożyć je do suszarki i tym samym znaleźć chwilę na odpoczynek. Z elektrycznych suszarek do ubrań marki Electrolux będą zadowolone także te osoby, którym zależy na oszczędności czasu.  

Suszarka czy pralko-suszarka? 

Choć suszarka do ubrań to wygodne urządzenie, które w bardzo zauważalny sposób pozwala ułatwić nam codzienne obowiązki, okazuje się, że nie zawsze może być najlepszym wyborem. Posiadanie osobnej pralki i suszarki może okazać się problematyczne, jeśli posiadamy niewiele miejsca w łazience lub też metraż naszego mieszkania jest dość ograniczony.  

Czy oznacza to, że takie osoby powinny zrezygnować z suszarki i suszyć swoje ubrania w tradycyjny sposób? W żadnym wypadku! Rozwiązaniem tego problemu będzie produkt 2w1, czyli pralko-suszarka Electrolux. Takie urządzenie to bardzo duża oszczędność miejsca – szeroki wybór wymiarów sprawia, że bardzo łatwo dopasować urządzenie nawet do niewielkiego mieszkania. W ten sposób uzyskujemy sprzęt, który w wydajny sposób pierze, a następnie dokładnie suszy naszą odzież. My w tym czasie możemy zająć się innymi zajęciami i jednocześnie mieć pewność, że nasze bluzki, kurtki czy pościel będą nie tylko czyste, ale również idealnie suche. Pralko-suszarka sprawdzi się bardzo dobrze do szybkiego odświeżenia odzieży. Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane